2 ролі чоловіка, які роблять його дружину щасливою.

«Вона так гучно закричала:

« Я ніколи більше не хочу бачити тебе. Не навиджу тебе», після чого хутко вилетіла із кімнати, швидким кроком направившись до ванної. Він сидів мовчки.  І невдовзі почув схлипування та плач, який надходив із кімнати,  де зачинилась дружина. Вона плакала».

Привіт друзі!

Сьогодні  пишу для мужиків. Хоча, точніше буде сказати –  для чоловіків.

Я впевнений, що кожен з вас стикався в своїй сім’ї з подібними  сварками, які були різних масштабів. Та і я сам бувало опинявся в ролі поганого чоловіка. І чесно кажучи, більше не хочу.

Лежить  в мене на серці бажання  поділитись з вами двома основними ролями чоловіка. Щоб родина була щасливою. А точніше  – дружина була щасливою.

Як сказала одна моя гарна знайома: « Happywife – happylife» (щаслива дружина – щасливе життя, англійською виходить в рифму).

Якщо ви маєте Біблію під рукою, чи можливо додаток на телефоні  – добре. Якщо ні – то можете відкрити її на цьому сайті: http://allbible.info/.

Нагадаю, що в даному блозі я ділюсь з вами тим словом, яке мене  підбадьорило. За основу я беру Істину із Слова Божого.

Отже, 2 основні ролі чоловіка в родині.

Чоловік має 2 ролі, які дуже чітко прописані в Божому Слові.

Перша з них – бути головою, яка теж підпорядковується.

А друга – бути образом та славою Божою.

Ну а тепер більш детально.

Роль перша  – бути головою.

Голова – це поважно і відповідально. Це коли ти можеш приймати рішення, і за ними будуть слідувати. Це коли ти втомився, а тобі допомагають повернутись до норми.

Але тут все дуже тонко.

Все залежить від якості виконуваних чоловіком обов’язків.  Якщо добре – то поважно. Якщо погано –  це ганьба.

Адже є ще доволі складні обов’язки:

 • Добре заробляти та на належному рівні забезпечувати сім’ю;
 • Надихати та бути священником в своєму домі, коли всі інші втрачають віру;
 • Приймати часом непопулярні рішення, та нести відповідальність за них.

Маю одну знайому родину, які в минулому були прекрасною сім’єю. Чоловік, дві красуні-донечки, люба дружина. Але коли грошей стало замало – чоловік відправився на заробітки до Франції. Там він почав непогано заробляти, і випивати.  Тобто тринькати зароблені гроші.

В кінці-кінців він повернувся назад, грошей не придбав, проте придбав тягу до спиртного. В цій родині дві дівчинки. Зараз вони вже дамочки дорослі.

Старша  – навчається в одному з найбільших міст України. В тому ж самому місці живе і він, батько. Молодша з мамою живуть в рідному, невеликому містечку. Батько не дає про себе знати, ні в дома, ні  старшій донечкі. Фінансами він також практично не допомагає. А якщо і дає якісь кошти – то просто копійки, про які потім гордо розповідає.

Формально – він голова. Але, він давно вже не виконує своїх обов’язків.

Саме подібні ситуації призводять до розлучень. І до речі, ця родина розпалася.

І тут повстає закономірне питання:

« Як бути хорошою головою?».

Боже Слово дає просту відповідь. Треба бути підзвітною головою. Підзвітною Богові, а не своїм примхам та ідеям.

1-ше послання до Коринтян 11:3 «..Христос – голова кожному чоловікові, а чоловік – голова жінці. Бог же – голова Христа.»

Основні наші проблеми від того, що ми забули про те що сім’я – це не дві людини. Сім’я – це дві людини і Господь.

70 років тотального викорінення віри в Радянському союзі утворили в головах людей повний вакуум. І про Бога, Творця, який створив нас, людей більшість навіть не замислюються. Але ж всі принципи Всесвіту закладені Богом.  Побудувати міцну родину без Нього – неможливо.

Ось що в  книзі Екклезіяста сказано про це.

Еккл. 4:12 « і нитка потрійна не скоро порветься».

Тобто родина – це не двоє, а троє.

Десь я читав, що мотузки ніколи не складаються  з двох ниток. Тільки із трьох. Тому що в трьох ниток сила тертя одна об одну  є вищою, і навіть якщо одна порветься, дві останні нитки витримають.

Коли  я це зрозумів, то навіть замалював в своєму щоденнику подібну структуру.

Тобто відповідь на питання, як бути хорошим чоловіком – потрібно просто вчитись підпорядкованості перед Христом. В кожній ситуації чинити відповідно Духу  Святому, так, як правильно, а не як хочеться.

Найскладнішим для мене було – не сподіватись на інших людей. Що хтось прийде та допоможе. Для мене бути підпорядкованим  – означає у всьому сподіватись та покладатись лише на Бога. Покладатись не на людську думку, а тільки на думку Божу.

Є утіха тим, хто розуміє, що це справді складно. Можливо ви звикли сподіватись лише на себе, а може тільки від інших і залежите. Так ось власне для вас втіха: Бог – вірний. Він живить та гріє Церкву. (Єф. 5:29). Він завжди це робить. Ви з одного боку вчитесь цьому в Нього, а  з іншого – Він же і забезпечує вас та підкріпляє, гріє навіть коли у вас зовсім не залишилось сили. Він завжди опікує та турбується про вас.

Так що не бійтесь, що у вас щось не вийде.

 

Друга роль  чоловіка – образ та слава Божа.

1 Кор. 11:7 «..чоловік… він образ і слава Бога..».

Що означає образ і слава? Це –  відображення Божого образу та Його слави. Тобто, чоловік схожий на Бога і на ньому почине слава Божа.

Погляньте, на кого схожі мужчини сьогодні. Адже це простий принцип. Кому ми себе підпорядковуємо, перед ким приклоняємось – на того ми і схожі.

 

Але суть тут в  іншому  полягає.  Мій друг – людина, яка  дуже багато слухала музику БГ (Бориса Гребенщикова). Він  просто схилявся перед образом цього виконавця. І рано чи пізно перетворився  в цей обра. Навіть зовнішньо.

Інший приклад.

Юліан  Семенов. Письменник. Все своє життя він захоплювався творчістю та життям лауреата Нобелевської премії, Ернеста Хемінгуея. Знову ж таки, Юліан походив на свого кумира навіть зовнішністю. Але ще і його життя було дуже насиченим та схожим на наповнене пригодами життя американського письменника. Він бував в тайзі з мисливцями на тигрів, і на полярній станції, і на будівництві БАМу (Байкало-Амурської магістралі), і на відкритті Кімберлітової алмазної трубки. Він постійно знаходився в центрі самих важливих подій – в Афганістані, франкістській Іспанії, в Чилі, на Кубі, в Парагваї, вистежуючи гітлерівців та ватажків сицилійської мафії, які приховувались від розправи над ними. Він безпосередньо приймав участь в бойових операціях в’єтнамських та лаоських партизанів.

 

Чоловік, котрий бажає стати образом Божим, повинен всім серцем.. Ні, слово «повинен» не люблю. Воно тут не доречними  буде.

Чоловік, який є образом і славою Бога, – являє собою самого Бога . Він на справді знає Слово Боже.  І він живе Богом, розуміючи вічні принципи і всім серцем чинить відповідно до Біблії.

Є один потужний вірш в Біблії, який стосується цієї теми:

2 Кор. 3:18  «..всі ми споглядаємо Славу Господню, як у дзеркалі. І всі ми були перевтілені в Його образ у все більшій славі…».

Ми перевтілюємось в того, на кого багато споглядаємо. Або дивимось.  Якщо це Господь – тоді ми перевтілюємось в Його образ. Але споглядаючи та злу чи просто пихату людину, як же в нас вийде перевтілитись в доброго та люблячого чоловіка.

Висновок.

Ці дві ролі доповнюють одна одну. І якщо ці дві ролі виконуються добре…

Тоді ви побачите, як ваша дружина розквітне. Адже в Слові Божому написано: «Жінка ж є славою чоловіка» (1Кор. 11:7). Ваша дружина – є вашим відображенням. Але про це вже в наступних публікаціях.

 

Слово підбадьорення на цей тиждень.

Чоловік – це образ та слава Божа. Якщо ви розумієте, що поводите себе жахливо, якщо ваша родина страждає від вас. Вам треба змінити образ того, на кого ви споглядаєте. І на кого сподіваєтесь.

Нехай цим образом стане Господь. Він вже все зробив. І на хресті сказав: « Звершилося». Його досконала робота завершена. І вам просто необхідно навчитись покладатись на Нього, споглядати на Нього, втішатись в Його благодаті і жити під покровом Всевишнього. Це реально. І це так класно.

Виконуйте свою роль. А Бог виконуватиме Свою.  Він ніколи не дозволить вам похитнутися і зробить вашу родину міцною.

 

Автор текста Владимир Багненко

Владимир Багненко

Коротко  обо мне: Предприниматель, интернет-маркетолог, коммерческий писатель, христианин. Автор двух блогов (о текстах и Слова Ободрения), руководитель студии текстов “Слово”. Осознанно пишу с 2001 года, в газетной журналистике с 2007, зарабатываю исключительно текстами с 2013-го года. Люблю писать и делиться тем, что помогает мне на тренингах. С 2017 года стал отцом.
Заказать тренинг или тексты вы можете по почте v@bagnenko.nameили написав в личку в удобной вам соцсети.

Если вам есть чем поделиться или вы хотите написать мне – я тут: ВконтактеFacebookTwitterInstagramYouTube.

 

P.S. Я завел свой уютный канал в Телеграм “Ободрение”.

Смотрите также другие полезные тексты:

 1. Мотивация быть открытым с Богом.
 2. Ежедневное обновление в Боге. 
 3. Инструкция для идеальной жены
 4. Как жить новую жизнь. Часть 1. Говорить истину.
 5. Как справиться с гневом? Сильный гнев – вторичная реакция.
 6. Как максимально узнать настоящих себя.
 7. История о сапогах или давайте ценить то, что имеем.
 8. Семья – это Богом данный тренажер.
 9. Полезный труд – это форма поклонения Богу. Серия статей “Новая жизнь и как работать над собой”. Часть 2.
 10. Вечная жизнь, комсомол, капсула времени и Бог!
 11. Тонкая грань между дерзновением и дерзостью.
 12. Ограничивающие убеждения.
 13. Обида и обидчивость.
 14. О лукавстве. Часть 1.
 15. Измени отношение – изменится жизнь;
 16. Любить – путь к самосовершенствованию и зрелости.
 17. Всякий, кто родился от Бога – победитель!
 18. Как выбраться из ямы самообвинения и самокопания. Вывод недели.
 19. 9 мыслей, которые помогут становлению мужчины.
 20. Доверие Богу.
 21. Вся суть – в ученичестве.
 22. Основной источник смелости.
 23. Важность наставничества.
 24. Уважение к родителям – это не просто навязанная норма.
 25. О долгах. 
 26. Молитва – это основа сильной духовной жизни.
 27. Что делать, когда тебе трудно?
 28. Будь твёрд и мужествен.
 29. Жизнь с Богом не для одиночек.
 30. Самое страшное, что может случиться в жизни христианина?
 31. Говорите вслух вашу веру!
 32. Я медленно мыл посуду.
 33. Как сохранять долгосрочно центр тяжести в правильных принципах и Боге?
 34. Терпение.
 35. Мы должны занимать свое место.
 36. Смирение – сила. Что говорить. Несколько выводов недели.