Як заявляти про свою християнську позицію в суспільстві. Про Закони України та Закони Божі.

Перш за все – я християнин!

Чи доводилось вам зіштовхуватись  з тим, що вас просили робити те, що не є прийнятним для християнина? Наприклад, мою подругу на навчальній практиці, попросили сходити до магазину, вона погодилась, але коли запитала, що купувати, дізналася, що це шампанське. Звісно, спочатку вона розгубилася, але зібравшись з думками рішуче відмовила.

Щодо моєї ситуації. Нещодавно в мене розпочався предмет в університеті  «Сучасна зарубіжна література». Дали завдання читати роман французького письменника Мішеля Уельбека. Викладачка ще на занятті почала розповідати, що роман дуже відвертий в плані сексуальних сцен і як вона сказала: «Прочитавши, в мене виникло одразу бажання прийняти душ і все змити, але це роман є в програмі навчання, тому читати його треба». На занятті я одразу і не зрозуміла, що мені це читати і взагалі така ситуація в мене вперше. Коли прийшла додому і почала готуватися до заняття, зрозуміла, що такого читати не можу і не буду! Але як же бути, за предмет по кількості набраних балів залік виставляється, а викладачка вимоглива?!

nfBR-Z3Wnz0

Я одразу написала їй –  попрохала замінити твір для вивчення у зв’язку з моїми релігійними переконаннями. На моє прохання вона відмовила. Краще моя совість перед Господом буде чистою – подумала я. (Як не потонути під час життєвої бурі, читайте тут).

Де б ви не були, ким би не працювали – в першу чергу ви християнин – людина Божа, а потім вже студент чи викладач. Тому про свою біблійну позицію ви маєте заявляти, якщо щось їй перечить.

 Закони України & Закони Божі

Я передивилася всі закони України, шукаючи вирішення проблеми в мій бік. Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, але в ЗУ «Про освіту» в одній із статей йдеться про те, що до обов’язків педагогічних працівників входить додержання педагогічної етики, моралі, повага гідності студента, а також готувати студентів до свідомого життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами.  Тобто, викладач має прислуховуватися до студента і якщо це ображає, руйнує його мораль, принижує честь та гідність – йти на поступки. Конституцією України також гарантуються свобода вираження своїх релігійних поглядів і вільне право на будь яке віросповідання. В ЗУ «Про захист суспільної моралі» взагалі є відповідь на цю проблему –  я відправляла запит два рази, але мені так і не відповіли, тож покладатися на закони не завжди результативно.

законы

Закони Божі

1. Господь нам говорить, що ми не маємо підлаштовуватися під людей, під їх стандарти. «Ми вмерли для гріха, як ще будемо жити в нім?»(До Римлян 6:2)

2. Якщо ми будемо чинити, як невіруючі, то які ми вже християни?! Бо ж в першу чергу за справами своїми відрізняємося від невіруючих. «Вийдіть тому з-поміж них та й відлучіться, каже Господь, і не торкайтесь нечистого, і Я вас прийму» (2Коринтян 6:17). (Читайте про те, як не ідти в крок з цим світом тут).

3. Коли вам говорять «ні» на вашу християнську позицію, ні в якому випадку не опускайте рук. В першу чергу моліться Богу, просіть справедливості і приймаєте будь яке рішення від нього! Крім того – «Коли за нас Бог, то хто проти нас?» (До Римлян 8:31). Своїм життям ми свідчимо. Робіть так, щоб оточуючі бачили вашу твердість та непохитність у вірі.

молитесь Богу

Не засмічуйте свою совість, честь та мораль у Господі!

Існує суттєва різниця  між тим, коли думки гріховного характеру стукають до вашої голови, і тим які думки ви самі впускаєте. Грішні думки одразу відганяйте, моліть Господу, щоб позбавив вас від них (детальніше тут про те, які слова промовляти в труднощах ). Але якщо вони йдуть, а ви замість того щоб гнати їх, обдумуєте або ж продовжуєте їх фантазію це однозначно є гріх.

Книги сексуально-еротичного характеру – це порнографічний фільм у текстовій формі. «Око то світильник для тіла. Тож як око твоє буде здорове, то й усе тіло твоє буде світле»(Матвія 6:22). Навіть якщо такі книги включені в освітню програму, це не показник. Адже Господь застерігає:

«Настане бо час, коли здорової науки не будуть триматись, але за своїми пожадливостями виберуть собі вчителів, щоб вони їхні вуха влещували»(2Тимофію 4:3-4)

Куди йде цей світ, про що лише думають люди? Я вже не говорю взагалі про існування такої літературу (я б це не назвала літературою), так її ще й  дають на вивчення студентам. Навіщо мені читати про розпусність, сексуальні збочення?! Як зазначила викладачка – автор не закликає до гріху, але…. але що, описує його у всіх його подробицях? А хіба це не залишає сліду в нашій підсвідомості, не змушує роздумувати про гріх? Чи коли ми читаємо, хіба ж не уявляємо того, про що йде мова? Мішель Уельбек неодноразовий лауреат премій за свої романи, не дивлячись на незліченну критику в бік його творів. Чи люди деградують? (детальніше про те, як стати сильною особистістю, читайте тут).

«Не захоплюйтеся всілякими та чужими науками. Бо річ добра зміцняти серця благодаттю, а не стравами, що користі від них не одержали ті, хто за ними ходив»(До Євреїв 13:9)

Навіть, якщо ви отримаєте незадовільну оцінку, через те що не прочитали такого «бруду», чи вам не підвищать зарплатні через те, що ви не виконали того, що суперечить Божим заповідям – Господь бачить ваше серце і знає про ваші помисли, довірте йому всю ситуацію. (Богу є діло до кожної ситуації в вашому житті, про це читайте тут).

молитесь

«Отже, говорю я це й свідкую в Господі, щоб ви більш не поводилися, як поводяться погані в марноті свого розуму, вони запаморочені розумом, відчужені від життя Божого за неуцтво, що в них, за стверділість їхніх сердець, вони отупіли й віддалися розпусті, щоб чинити всяку нечисть із зажерливістю Але ви не так пізнали Христа, якщо ви чули про Нього, і навчилися в Нім, бо правда в Ісусі, щоб відкинути, за першим поступованням, старого чоловіка, який зотліває в звабливих пожадливостях, та відновлятися духом вашого розуму, і зодягнутися в нового чоловіка, створеного за Богом у справедливості й святості правди» (До Ефесян 4:17-24)

Результат мого вчинку. Життя по совісті

Минуло два дні і я отримала повідомлення від викладачки – написала, що я можу не читати роману, а підготувати інші завдання – Слава Господу! Така маленька справа, але які могли бути наслідки, якби робила те, що кажуть. Все через молитву, вона є духовним спорядженням та великою силою з вуст праведника. Я дуже вдячна братам та сестрам, які молилися за цю ситуацію.

руки к свету

«І хто заподіє вам зле, коли будете ви оборонцями доброго? А коли ви за правду й страждаєте, то ви блаженні! А їхнього страху не бійтеся, і не тривожтеся! А Господа Христа святіть у ваших серцях, і завжди готовими будьте на відповідь кожному, хто в вас запитає рахунку про надію, що в вас, із лагідністю та зо страхом. Майте добре сумління, щоб тим, за що вас обмовляють, немов би злочинців, були посоромлені лихословники вашого поводження в Христі. Бо ліпше страждати за добрі діла, коли хоче того Божа воля, аніж за лихі» (1Петра 3:13-17)

Автор тексту: Яна Ємченко