Як не переживати згідно Біблії?

как не переживать фото
Порою в жизни будут сложные периоды

Хто з вас може зі всією впевненістю підняти руку і заявити: «Я ніколи і ні за яких обставин не переживав. Все в моєму житті йде гладко і я впевнений в своєму майбутньому на всі 100 відсотків?»

Є такі люди? Якщо так, то напишіть мені в Facebook і поділіться секретом як ви це робите, тому що в мене так не виходить. І в принципі, якщо бути відвертим – ні в кого так не виходить. Всі люди, які жили і живуть переживали і будуть переживати за все, що відбувається в їхніх життях. Ми не всемогутні та не всезнаючі, тому не можемо, тому не можемо поручитися ні за що в нашому житті. Чи є це приводом для паніки? Безсумнівно…для тих, хто не віддав своє життя Христу. Діти Божі знаходяться у цілковито особливому положенні, тому що ми під опікою Того, Хто тримає в Своїх руках Сонце та зірки і знає все від створення світу.

Бог є Той, Хто постійно про нас турбується, адже «…Він наказує сходити сонцю Своєму над злими й над добрими, і дощ посилає на праведних і на неправедних» (Мтв. 5:45). При тому, що Бог турбується про всіх людей, Його діти мають незрівнянно більшу перевагу перед іншими. Чи маємо ми тоді причини для хвилювання? Логічна, і досить духовна відповідь звучить наступним чином: «Ні, в мене немає причин, щоб переживати за своє життя, тому що Бог знає, що для мене краще». Як говорять американці: sounds good.

Але практика показує, що ми все одно переживаємо за все, що відбувається навколо. І так, як уникнути цього не вийде, – давайте розглянемо, як нам впоратися з хвилюванням?

Пропоную розглянути це питання з двох сторін:

  1. Коли ми можемо на щось вплинути
  2. Коли ситуація не залежить від наших дій

Що робити, якщо я можу на щось вплинути?

Перше: вчиніть так, як радить апостол Павло: «І все, що тільки чините, робіть від душі, немов Господеві, а не людям!» (Кол. 3:23). Неважливо, що це: навчання в школі чи університеті, завдання по роботі, відповідальність на заходах, екзамени – робіть все, що у ваших силах, щоб досягнути найкращого результату. Бог закликає нас бути вірними там, де ми знаходимося, тому благословить вас в тому, що довірено вам сьогодні.

Друге: якщо ви впевнені, що приклали максимум зусиль – покладіться на Бога. Як це виглядає практично? Пам’ятайте одне: Бог є всезнаючою та всемогутньою Особистістю, тому Його знання виходять за кордони нашого розуму. Довіртеся Богу в тому, що Він буде керувати ситуацією таким чином, що це послужить вам благословенням, адже «…тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре» (Рим.8:28). Часом, вірш, який завчений нами до дір рано чи пізно потребує свого практичного застосування. Думаю, що цей час настав.

Приклад з Біблії: Цариця Естер. Давайте згадаємо мудру пораду, яку їй дав її дядько: «І сказав Мордехай відповісти Естер: Не думай в душі своїй, що втечеш до царського дому одна з усіх юдеїв…Бо якщо справді будеш ти мовчати цього часу, то полегшення та врятування прийде для юдеїв з іншого місця, а ти та дім твого батька погинете. А хто знає, чи не на час, як оцей, досягла ти царства!» (Ест. 4:13-14). І ось яка відповідь самої Естер: «Іди, збери всіх юдеїв, що знаходяться в Сузах, і постіть за мене, і не їжте й не пийте три дні, ніч та день. Також я та дівчата мої будемо постити так, і так прийду до царя, хоч це не буде за законом. А якщо я загину, то загину…» (Ест. 4:16). Все, що могла зробити в той відрізок часу Естер – молитися перед Богом, а після – сміливо діяти, віддаючи результат під опіку Божої волі. Цікавий момент: вона була готова прийняти будь-яку відповідь, яка була б від Бога. Закінчення цієї історії ми всі прекрасно знаємо. Бездіяльність не є найкращим варіантом. Бог благословляє тих, хто діє і докладає зусилля. І аж ніяк не лінивих людей.

Що робити, якщо я не можу вплинути на те, що відбувається?

Перше: заспокойтесь! Якщо ситуація вище ваших можливостей, поставте собі просте запитання: що зміниться від того, що я почну переживати і панікувати? Це змінить хід подій? Це додасть мені впевненості? Це дасть мені гарантію, що все піде згідно мого плану? Питання риторичні, тому через свою очевидність відповідей вони не потребують. І так, як занепокоєння не дасть вам нічого, крім даремно витраченого часу, краще постарайтеся заспокоїтися.

Друге: чесно та щиро розкажіть Богу про те, що відбувається в вашому житті. Наслідки такої щирої «розповіді» – Божий мир, який збереже вас від хвилювання. Апостол Пало писав: «Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою. І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі!» (Фил. 4:6-7). Цей внутрішній мир береже серця і думки – ті сфери життя, звідки може прийти занепокоєння. Думки можуть багато зробити. Біблія каже: «…бо як у душі своїй він обраховує, такий є…» (Прип. 23:7). Якщо ми не змінюємо нашого мислення, то ми не змінюємося в образ Христа. Дозвольте Божому миру потурбуватися про ваше серце і думки. Тоді, ви зможете знайти спокій.

Третє: покладіться на Бога і повірте, шо Він, як всезнаючий та всемогутній Батько може зробити набагато більше того, про що ми просимо і про що думаємо. Вже добре нам відомий апостол чудово розумів цей принцип: «А Тому, Хто може зробити значно більш над усе, чого просимо або думаємо, силою, що діє в нас, Тому слава в Церкві та в Христі Ісусі на всі покоління на вічні віки. Амінь» (Еф. 3:20-21). Такому Богу ми віддаємо всю славу, тому що знаємо, що Він зробить те, що буде кращим для нас. Впевненість в цьому і Його безмірна любов дасть нам спокій і заспокоїть наші серця. І не забувайте, що ваша віра Богу – це глибока довіра, яка виявляється на практиці.

Приклад з Біблії: їх досить багато: Йосип, Самсон, Давид, Єремія, Йона – цей список можна довго продовжувати. Цікавим прикладом для нас є Анна. Її проблема досить актуальна і сьогодні: вона не могла мати дітей. Довго плачучи і молячись перед Богом, вона виливала все те, що було в неї на серці. Те, що обтяжувало її душу. Коли священник Ілій порахував її п’яною, вона відповіла йому: «…Ні, пане мій, я жінка скорбна духом, а вина та п’янкого напою не пила я. І я вилила душу свою перед Господнім лицем. Не вважай своєї невільниці за негідницю, бо я говорила аж доти з великої своєї скорботи та з туги своєї» (1Сам. 1:15-16). Вона знала, що Бог всемогутній, тому обіцяла віддати дитину на служіння, якщо Бог проявить до неї милість і дозволить завагітніти. «І відповів Ілій та й сказав: Іди з миром! А Бог Ізраїлів дасть тобі бажання твоє, яке ти від Нього жадала» (1Сам. 1:17). Який результат її молитов і віри Богу? Ми отримали достатньо сильну історію життя одного з найвеличніших та найсильніших пророків Ізраїля – Самуїла, через якого Бог говорив Свою волю і змінив хід подій в ізраїльському народі. Ми не є виключенням перед Богом. Він знає нас і розумію нашу ситуацію, тому що Сам був людиною. Пам’ятайте слова вашого Батька: «…Бо Я Господь, Бог твій, що держить тебе за правицю й говорить до тебе: Не бійся, Я тобі поможу!» (Іс. 41:13).

Еммануїл – Бог з нами!

Перебуваючи ще на Землі, Ісус Христос розумів Свою місію і призначення. Думаю, що причин для хвилювання Він мав значно більше, ніж ми маємо сьогодні. Писання стверджує, що «…ми не маємо такого Первосвященника, що не міг би співчувати слабостям нашим, але випробуваного в усьому, подібно до нас, окрім гріха» (Євр. 4:15). Ісус – єдина Людина на планеті, Яка жодного разу не згрішила. Він знає, що таке бути спокушуваним. Він розуміє нас, коли ми проходимо періоди «темряви» та переживань. Недаремно апостол Матвій називає Христа Еммануїлом: «А все оце сталось, щоб збулося сказане пророком від Господа, який провіщає: Ось діва в утробі зачне, і Сина породить, і назвуть Йому Ймення Еммануїл, що в перекладі є: З нами Бог» (Мтв. 1:22-23). Христос з нами і це означає, що він про нас турбується. Ми надіємося на Його ім’я. Цікаво пише пророк Ісая: «Хто між вами лякається Господа і голос Його Отрока слухає? Хто ходить у темряві, світла ж немає йому, хай надіється він на Господнє Ім’я, і хай на Бога свого опирається!» (Іс. 50:10). Якщо ви проходите період темряви та переживань, пам’ятайте, що Ісус з вами! Найкраще, що ви можете зробити – це покластися на Його ім’я і продовжувати стверджуватися в Бозі через особисті відносини з Ним. Повірте, ви побачите результат досить швидко. Ісус любить вас, а значить перемога за вами!

 

Автор тексту Володимир Багненко

Владимир Багненко

 

Коротко про мене: Підприємець, інтернет-маркетолог, комерційний письменник, християнин. Автор двох блогів (про тексти і слова Підбадьорення), керівник студії текстів “Слово”. Усвідомлено пишу з 2001 року, в газетній журналістиці з 2007, заробляю виключно текстами з 2013-го року. Люблю писати і ділитися тим, що допомагає мені на тренінгах. З 2017 року став батьком.
Замовити тренінг або тексти ви можете поштою v@bagnenko.name або написавши в особисті повідомлення в зручній вам соцмережі.

Якщо вам є чим поділитися або ви хочете написати мені – я тут: Вконтакте, Facebook, Twitter, Instagram, YouTube.

 

 

 

P.S. Я веду свій затишний канал в Телеграм “Ободрение”.

Дивіться також інші корисні тексти:

  1. 6 кроків до щоденної молитви
  2. Як не потонути під час життєвої бурі?
  3. Як досягнути Божої цілі? Головний принцип успіху
  4. Як заявляти про свою християнську позицію в суспільстві. Про Закони України та Закони Божі.
  5. Будьте як діти