Будьте як діти

Певно, що кожен з вас хоча б раз в житті задумувався над значенням цих слів. Дитяча щирість та вміння радіти звичним дрібницям – певно, це та дивовижна властивість характеру, яка необхідна дорослим у звичному повсякденному житті.

Як знайти радість

Багато років тому я прочитала приголомшливу книгу Елеонор Портер «Полліанна». У ній дівчинка описує епізод свого життя, коли вміння «завжди радіти», здавалося б, зникло: на Різдво дітям з притулку, який опікав її батько-пастор, подарували лише… милиці, привезені кимось через непотрібність. Тоді, батько сказав фразу, яка перевернула всі мої уявлення про життя: «Ти можеш радіти тому, що вони тобі не потрібні!»

Щасливі спогади

Як часто в нашому житті трапляються ситуації, коли здавалося б, зовсім немає причин для радості. Таке, доволі часто відбувається і в моєму житті. Тоді, я згадую ці слова і починаю шукати «милиці», які мені, слава Богу, не потрібні. Сюди можна віднести все, що завгодно – звичний і не дуже затишний, але власний «дах над головою», холодильник, в якому «завалявся» шматочок старого сала та трішки замороженої зелені, яку, при хорошій фантазії можна ефективно використати, щоб приготувати ароматні коржики до чаю чи замурзані обличчя дочок, які старанно розфарбовували старі картонні коробки, щоб змайструвати будинок для ляльок.

Ці дрібниці, насправді роблять наше життя набагато яскравішими та цікавішими за життя якогось олігарха, що проводить свої вихідні в Парижі чи відпочиває у шезлонзі десь на Таїті. Бо з нами ті, хто для нас дорогий і чиє життя і щасливі спогади залежать від нашої внутрішньої гармонії та тієї радості, якою ми зможемо з ними поділитися. Задумайтеся. Що важливіше?

Здатність змінювати майбутнє

Я не стверджую, що достаток – це погано. Зовсім навпаки! Але в нашому житті завжди має бути присутнє щось надихаюче. Щось, чому можна порадіти сьогодні й зараз, незважаючи на важкі обставини, проблеми й щоденні турботи. Спробуйте, і ви точно знайдете «милиці», які вам не потрібні, й посміхнувшись, відчуєте себе трішки дитиною скільки б вам років не було.

Ви відчуєте радість, а життя наповниться якимось новим сенсом, що дасть силу і здатність змінювати майбутнє.

 

Автор тексту Володимир Багненко

Владимир Багненко

 

Коротко про мене: Підприємець, інтернет-маркетолог, комерційний письменник, християнин. Автор двох блогів (про тексти і слова Підбадьорення), керівник студії текстів “Слово”. Усвідомлено пишу з 2001 року, в газетній журналістиці з 2007, заробляю виключно текстами з 2013-го року. Люблю писати і ділитися тим, що допомагає мені на тренінгах. З 2017 року став батьком.
Замовити тренінг або тексти ви можете поштою v@bagnenko.name або написавши в особисті повідомлення в зручній вам соцмережі.

Якщо вам є чим поділитися або ви хочете написати мені – я тут: Вконтакте, Facebook, Twitter, Instagram, YouTube.

 

 

 

P.S. Я веду свій затишний канал в Телеграм “Ободрение”.

Дивіться також інші корисні тексти:

  1. 6 кроків до щоденної молитви
  2. Як не потонути під час життєвої бурі?
  3. Як досягнути Божої цілі? Головний принцип успіху
  4. Як заявляти про свою християнську позицію в суспільстві. Про Закони України та Закони Божі.