Безглузда Пасха і що її такою робить?

Як же дістала нісенітниця. Особливо, що стосується святих речей. І особливо я це відчув цього Великодня.

Для початку поділюсь моїм, спеціально для цього посту, максимально спрощеним розумінням Пасхи: Христос зробив найважливіший вибір. Він помер і воскрес за кожного з нас. Якщо ви всерйоз це сприймаєте, то в свою чергу, цей факт змінює життя.

А в нас…

Всі носять пасочки і ми будем. Всі їх святять і я буду. Всі їдять яйці вимазаними в фарбі пальцями і я.

Ми тому і живемо в бідній країні, бо виконуємо обряди. Не думаючи. Вже сотні років. Нас привчили не думати. Хтось краще знав Бога, хтось сказав, що так правильно, хтось…Все хтось. І покращення в країні зробить…Хтось…Вже робить…

Але це протирічить духу Біблії. Зазвичай все, що робить Господь якось збудовує. Це дає користь духу, душі та тілу. А тут звичне виконання обряду, яке ніяк не змінює людину.

І найгірше, що з року в рік одне й теж. Не думають люди.

Христос думав над Писанням. Коли диявол спокушував Його, Ісус не гортав сторінки Біблії, а прямо відповідав: «написано». Тому що жив Писанням, а не обрядами і знав Писання. Апостол Павло, Яків, Петро – всі ці люди глибоко роздумували. І потім народжувалися глибокі послання, які ми вивчаємо вже більше 2000 років.

А в нас нічого не змінюється.

Були холопи, дворяни і церква, яка ніяк на суспільство не впливала. Тепер олігархи і народ. І мовчазна церква з обрядами.

Поясніть мені: де в Писанні є паски? Для чого бризкати водою? Де в цьому Христос? Це ж чистої води язичництво, як би це не було неприємно. Почитайте про реальне походження пасок, які насправді неправильно називати пасками.

Якщо б це була звичайна і мила випічка, тоді я розумію.

Але бездумні дії народжують бездумне життя. І це ніяк не збудовує людей і ніякої користі для душі не дає. Я запитував багатьох людей з мого оточення, які відвідують «Для чого?»

Виразної відповіді, окрім як «так потрібно» я не отримав. Особливо мене розвеселила відповідь: «Я знаю, що вино – це кров Ісуса, хліб – це Його тіло. А яйця не знаю, що це за символ. Де священник? Потрібно його запитати».

Віра в Бога докорінно змінює життя і самоусвідомлення. Я знаю, бо пережив це. А ось тут цю віру звели до рівня беззмістовних традицій, які виконують люди. Боляче від того, що замість того, щоб витрачати час на реальні зміни в житті – люди виконують обряди. Певно, варто вже промовчати про самопіар в Інстаграмі та інших соцмережах.

 

 

Автор тексту Володимир Багненко

Владимир Багненко

 

Коротко про мене: Підприємець, інтернет-маркетолог, комерційний письменник, християнин. Автор двох блогів (про тексти і слова Підбадьорення), керівник студії текстів “Слово”. Усвідомлено пишу з 2001 року, в газетній журналістиці з 2007, заробляю виключно текстами з 2013-го року. Люблю писати і ділитися тим, що допомагає мені на тренінгах. З 2017 року став батьком.
Замовити тренінг або тексти ви можете поштою v@bagnenko.name або написавши в особисті повідомлення в зручній вам соцмережі.

Якщо вам є чим поділитися або ви хочете написати мені – я тут: Вконтакте, Facebook, Twitter, Instagram, YouTube.

 

 

 

P.S. Я веду свій затишний канал в Телеграм “Ободрение”.

Дивіться також інші корисні тексти:

  1. Як не переживати згідно Біблії?
  2. 6 кроків до щоденної молитви
  3. Як не потонути під час життєвої бурі?
  4. Як досягнути Божої цілі? Головний принцип успіху
  5. Як заявляти про свою християнську позицію в суспільстві. Про Закони України та Закони Божі.
  6. Будьте як діти